FAQ

Co všechno zahrnuje uvedená cena?

V ceně je zahrnut program, ubytování, strava, pitný režim a půjčovné sněžnic. V ceně není zahrnuta doprava na/z akce.

Nikdy jsem na žádné podobné akci nebyl(a). Jak si to mám představit?

Deset dní plných zážitků. Denní i noční hry, zimní putování, chvíle vyčerpání i odpočinku, inspirující okamžiky, řada podnětů, které možná vnesou do tvého života něco nového.

Noční hry a zima, to se mi nechce líbit. Není to nepříjemné?

Je to výzva. Máš šanci dokázat, že to zvládneš a posunout tím své hranice, rozšířit si obzory. Pocit uspokojení z překonávání a překonání překážek a nastražených léček je naveskrz příjemný. Nemluvě o následné relaxaci. Navíc program bude pečlivě sestaven tak, aby ti přinesl zážitky, ale nezruinoval tě.

Jsem hodně zimomřivý/á, přežiju to?

S vhodným vybavením (poradíme) může každý zdravý člověk spát venku bez zdravotních potíží. V záhrabu či iglů může být až překvapivě teplo.

Byla jsem už na dvou prázdninovkách, má smysl abych jezdila na Závěj?

Určitě ano, akci vymýšlíme pro lidi jako ty, kteří už třeba na zážitkové akci byli, ale spojení prázdninovky a zimy pro ně může být nové.

V zimě spím venku běžně, nebude to pro mě nuda?

Myslíme si že ne, program který připravujeme je různorodý a náročný po různých stránkách.

Co se stane, když to nebudu zvládat?

Při plánování uvažujeme o bezpečnosti, a když něco nebudeš zvládat, vždy budeš mít nějakou možnost “přestávky” nebo pomoci. Program na akci je dobrovolný, nebudeme tě tedy do ničeho nutit.

Kolik tam bude lidí?

Na začátku maximálně 20 účastníků (včetně tebe), 8 organizátorů. V průběhu akce se ti může zdát, že bude lidí více nebo méně, někdy můžeš být i úplně sám. A na konci bychom byli rádi, kdyby nás bylo alespoň tolik jako na začátku.

Mohu si s sebou vzít své oblíbené zvířátko?

Litujeme, ale účast zvířecích miláčků na akci není možná.

Mohu s sebou vzít svou manželku/dědečka/tchyni/vnoučátka?

Proti rodinným příslušníkům či jiným oblíbencům splňujícím kriteria účastníka nic nenamítáme. Ale zvaž dobře, zda i oni se chtějí aktivně zúčastnit programu, a počítej s tím, že rozhodně ne vždy budete moci být spolu a někdy byste mohli být i takříkajíc “postaveni proti sobě”.

Nevidím/neslyším/chybí mi některá významná část těla – mohu se akce zúčastnit?

Domluvit se lze na všem, ale určitě nám nejdříve napiš či zavolej.

Jsem vegetarián(ka). Umřu na prázdninovce hlady?

Ne, v případě masité stravy bude k dispozici i bezmasá varianta.

Mohu přijet na prázdninovku později, případně z ní odjet o den, dva dříve?

Je nám líto, ale u akcí tohoto typu to není vhodné. Proto budeme jednoznačně preferovat účastníky, kteří se budou moci zúčastnit prázdninovky jako celku.

Jsem workoholik. I o dovolené musím několikrát denně vyřizovat maily a být na telefonu k dispozici svým obchodním partnerům. Půjde to?

Těžko. Leda by sis přivezl(a) vlastní notebook s bezdrátovým připojením k Internetu a navíc ho dokázal(a) spolu se svým mobilním telefonem za všech okolností uchránit před sněhem, vodou, ohněm, nečistotami a nárazy všeho druhu. Jakkoliv ti nedoporučujeme to zkoušet, zajímalo by nás, jestli je to možné. A navíc – uvaž, že času a chuti na komunikaci s vnějším světem budeš mít zřejmě zatraceně málo.

I o dovolené musím držet pohotovost na telefonu/mailu. Půjde to?

S mailem to nepůjde určitě, na mobilu stěží. Uvaž, že signál není všude a ne vždycky je vhodné mít u sebe mobil. Kromě toho asi nebudeš mít čas a náladu řešit uprostřed programu pracovní věci, často by to ostatně ani nebylo vhodné.

Můžu z prázdninovky odjet na služební cestu a zase se vrátit?

To by asi nešlo. Akce vyžaduje tvoji fyzickou i psychickou přítomnost po celou dobu.

Kouřím/denně holduji alkoholu. Je to na prázdninovce problém?

Záleží, jak moc. Ale ano. Přestávky na cigaretu uprostřed programu mohou rušit tebe i ostatní. Co se týče alkoholu, podroušené účastníky bychom na akci viděli neradi.

Budu tam mít vůbec nějaké volno?

V programu samozřejmě počítáme i s přiměřeným odpočinkem, budeš mít čas popovídat si s ostatními účastníky nebo v klidu o samotě popřemýšlet nad všemi těmi zážitky. Většina akce je ale naplněna nejrůznějšími aktivitami. Veškerý program je dobrovolný, pokud se však chystáš vyrážet na soukromé celodenní výlety do okolí, je asi lepší zvážit, jestli bys raději neměl jet na chatu s kamarády.

Rád bych na Závěj jel, ale nemám dostatek peněz na zaplacení celé částky. Je nějaké řešení?

Ozvi se nám, domluvíme se individuálně.