Tým instruktorů

Přemysl BejdaPřemek
Mám velmi rád přírodu. Zima se svou chladnou krásou mě ještě nikdy nepřestala okouzlovat. Nepatřím sice mezi nejzkušenější borce, co se výprav do zimy týče, ale i na sněhové pláně se vždy rád vydám.
V současné době bojuji s dokončováním doktorského studia na matfyzu a současně pracuji jako risk manager v České spořitelně.
Krom toulání se kdekoli při všemožných podmínkách a za použití lecjakých prostředků si rád přečtu knížku, zahraji na trumpetu, nebo jen tak zajdu posedět s kamarády. První ze zálib mě v roce 2013 ovšem již stála omrzlé palce u nohou, natržený stehenní sval a rozbité koleno. Nicméně jdu dál :).

Honza KašpárekHonza
Mým nejoblíbenějším ročním obdobím je sice podzim, ale zimu mám taky velmi rád – pro její úžasné kouzlo bílé osamělosti. Párkrát už jsem v zasněžené krajině tábořil a také jsem se v roce 2009 zúčastnil zimní akce Velkého vozu s názvem Drsné hory.
Rád běhám (nejen na lyžích), fotím, čtu si, setkávám se s přáteli a programuji (to mě také živí). Kromě Závěje se ještě podílím na přípravě letních táborů (což je můj hlavní koníček) a poslední dva roky jsme s mojí ženou též účastníky nonstop zážitkovky “Vychováváme syna” ;).
Motto: “Neexistuje špatné počasí, jen špatně oblečený člověk!”

Honza Kulveit (Kulička)Kulička
Rád přemýšlím, učím se, uvažuju jak svět funguje – a teorie pak zkouším na vlastní kůži. Mám rád fyziku, čaj, hory a intenzivní zážitky; a živí mě v podstatě totéž, co mě baví.
Zima je jedno z mých oblíbených období, a tak za ní jezdím i v létě do vysokých hor nebo na sever. Mám rád divoké bílé prázdné krajiny, i když jsou třeba drsné, a v zimě jsou naše hory divočejší než v létě. Co se týče zimních  a sněhových zkušeností, už asi ani nedokážu spočítat, kolikrát jsem spal v nějaké závěji, bivaku nebo stanu na ledovci. Asi nejvíc si cením několikatýdenního přechodu v nepříliš známých Alajských horách v Kyrgyzstánu.

Hanka Sochančaková
Čím jsem dospělejší, tím se zima stává pro mě více a více oblíbeným obdobím, nejen kvůli putování a užívání si samoty v zasněžené krajině, pozorováním krás okolní přírody, ale i putování s podobně naladěnými jedinci. Mám ráda historii, hory a lidi … a mou velkou přiznanou vášní je vaření. Mám za sebou pár akcí Velkého vozu, a mé zkušenosti s organizováním různých aktivit se pojí s mým zaměstnáním – prací v cestovním ruchu.

Katka ŠlajcherováKacka S.
Má velmi ráda přírodu, zejména pak tu zimní, protože v zimní přírodě není takové horko jako v letní přírodě. V touze přírodu poznávat vystudovala molekulární biologii. Po dvou letech v laboratoři však uznala, že další slepé uličky může prozkoumávat zase někdo jiný a dala se na učení na prvním stupni. Škola ji velmi baví; je to nevyčerpatelný zdroj údivu, zábavných historek, drobných radostí a nových objevů.
Má ráda běžky, sníh a zimu. Strašně ráda chodí pěšky a jezdí autobusem. Nepovažuje se za zdatného horala, několikrát však na sněhu spala a jelikož stále žije, lze předpokládat, že i vy to přežijete. Má ráda písmena a jazyk; ráda píše a čte.
S oblibou dělá i ty věci, které jí nejdou, poněvadž to i tak bývá často zábavné (někdy tím víc).

Aleš VančuraAleš
Lepší zima než-li léto. Alespoň pro mě. Zimu mám rád a raději se přiobleču něž bojovat s vedrem a koupat se ve vlastním potu. Zima je pro mě parádní a rád užívám plnými doušky vše, co nabízí – sníh, mráz, ticho, samotu. Se zimou se pojí i největší vášeň mého života – běžecké lyžovaní (-: Na běžkách se cítím jako v letu s hlavou v oblacích… Rád výletuji českou krajinou a poznávám nepoznaná místa naší historie.
Jsem členem a instruktorem Velkého vozu. Účastníkem několika zimních akcí, naposledy Zimního instruktorského kurzu, který mě inspiroval k dalším aktivitám v zimě. V civilu pracuji na obchodním oddělení jednoho hotelu. Je tedy asi přirozené, že mě i po profesní stránce BAVÍ LIDI! Nebo BAVÍM LIDI JÁ?

Katka WágnerováKatka W.
Zima je mým nejoblíbenějším ročním obdobím. Teda jen až skončí podzim a než začne jaro. Protože křupavý sníh pod nohama a pohledy na šedobílý obzor – samota a ponurost. A třpytící se mráz na slunci – krása. Nemrazí mě, když mrazí, ale rádo mě mrazí při dobré hudbě, koncertech, při fotografování či zajímavém divadelním představení. Pracuji jako historik/archivář a zkouším, zda vydržím doktorské studium. Hodně mě ovlivnila dlouholetá práce s dětmi a v sociálních službách. A úplně nejraději se toulám (noční) krajinou a objevuji drobné stopy lidské činnosti od dob dávných až po léta nedávno minulá.

Petr Wawrosz (Wawi)Wawi
Od roku 2002 pravidelný (šéf)instruktor zimních prázdninovek, které Velký vůz pořádal. Rád jezdí na hory běžkovat, toulat se po zasněžených plání, protože zde zažívá něco, co nazývá existencionální okamžiky, kdy je rád za život, kdy ví, že je tam, kde má být. Profesně vysokoškolský pedagog učící teoretickou ekonomii. To, co dělá, jej hodně baví a ekonomické teorie a poučky aplikuje prakticky neustále. Lze předpokládat, že tak bude činit i na Závěji.